Kinezyterapia

Kinezyterapia

Trakcja

Trakcja to sposób leczenia ostrych oraz przewlekłych chorób kręgosłupa o zróżnicowanym pochodzeniu. Zabiegi, które wykonywane są przez naszych specjalistów, dotyczą odcinków szyjnych oraz lędźwiowych, które najsilniej wpływają na odczuwanie bólu oraz dyskomfortu w układzie ruchu. Dzięki wykorzystaniu trakcji, redukuje się ucisk na dyski, zmniejsza się objawy chorób zwyrodnieniowych oraz stanów zapalnych kręgosłupa. Korzystając z zabiegów trakcji w placówce Remed, odciążasz korzenie nerwowych, które poprzez ucisk, bardzo negatywnie wpływają na różnego rodzaju bólu oraz poczucie dyskomfortu fizycznego. Efektem trakcji jest zredukowanie ciśnienia, która panuje w przestrzeni wewnątrzdyskowej, dodatkowo rozszerzana jest również przestrzeń między kręgami, poprawia się również krążenie krwi w organizmie. Już po kilku sesjach z naszymi terapeutami, można odczuć wyraźną poprawę.

Ćwiczenia bierne

 • utrzymują zakres ruchu w manipulowanych stawach;
 • zapobiegają powstawaniu przykurczy, tworzeniu się zesztywnień czy nawet zrostów,
 • zdecydowanie poprawiają krążenie krwi w organizmie,
 • są sposobem profilaktyki powstawania obrzęków zastoinowych,
 • wpływają na prawidłowe czucie ułożenia własnego ciała,
 • zapobiegają powstawaniu odleżyn u pacjentów

Ćwiczenia czynno-bierne

 • stany po zabiegach o charakterze rekonstrukcyjnym, zwłaszcza w obszarze narządów ruchu
 • stany po długotrwałym unieruchomieniu narządów ruchu w gipsie
 • choroby reumatoidalne
 • atrofie tkanek
 • demineralizacje kości
 • rozległe i poważne oparzenia

Ćwiczenia czynne w odciążeniu

Ten rodzaj ćwiczeń koncentruje się na wykonywaniu przez pacjenta ćwiczeń w odciążeniu odcinka ciała, które jest rehabilitowane.  Odciążenie uzyskiwane jest za pomocą wykorzystania kabiny UGUL (Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego). Dzięki tego rodzaju terapii poprawiana jest siła mięśni, która utracona została z w wyniku zróżnicowanych zdarzeń. Ćwiczenia czynne w odciążeniu wpływają na trofikę oraz elastyczność tkanek naszych pacjentów. Dzięki wprowadzeniu ich do terapii, przeciwdziałamy zanikowi mięśni, wpływamy ponadto na wzrost siły w mięśniach. Zwiększa się również zakres ruchomości.

Ćwiczenia czynne z oporem

Terapię wprowadzamy w celu poprawy siły mięśniowej oraz wzrostu masy mięśniowej. Ćwiczenia te dedykowane są terapii oddziałującej miejscowo, nie wpływają na ogólną wydolność i formę organizmu pacjentów. W tej terapii korzystamy z dodatkowych oporów, którymi mogą być np. obciążenia, pasy, gumy czy różnego rodzaju odważniki.

Ćwiczenia czynne wolne

Powyższy rodzaj terapii charakteryzuje się samodzielnością naszych pacjentów. Pacjenci w możliwie dużym zakresie, wykonują wskazane przez nas czynności, które nie są bolesne i nie oddziałują negatywnie na ich układ ruchu. W terapii korzystamy z pomocy do ćwiczeń, jakimi mogą być piłki czy laski gimnastyczne.

Ćwiczenia manualne rąk

Wprowadzenie tego rodzaju ćwiczeń w terapii pozwala zwiększyć ruchomość stawów oraz siłę mięśniową. Wpływają na poprawę komfortu w przypadku wykonywania codziennych czynności.

Ćwiczenia izometryczne

Terapia prowadzona przez specjalistów w Remed, koncentruje  się na czynnym napinaniu mięśni bez zmiany długości włókien mięśniowych podczas wykonywanego ruchu. Ćwiczenia izometryczne nie powodują ruchu w obrębie stawu, wynika to z braku zmiany odległości przyczepów mięśni do kości. Proponuje wykonanie terapii ćwiczeń izometrycznych pacjentom o osłabionej sile mięśniowej. Terapia jest skuteczna także jak profilaktyka zaniku mięśni.

Ćwiczenia ogólnousprawniające

Tego rodzaju terapia korzystnie wpływa na całe ciało naszych pacjentów. Wzmacniane są mięśnie, rozszerzany jest zakres ruchomości stawów oraz długość poszczególnych partii mięśni. Poprawiany jest przepływ krwi, regulowany jest układ oddechowy oraz nerwowy. Optymalizowane są wady postawy, gibkość oraz elastyczność ciała.

Ćwiczenia instruktażowe

Celem takich ćwiczeń jest wskazanie pacjentom prawidłowych ćwiczeń do samodzielnego przeprowadzenia w domu. Każdy instruktaż dopasowywany jest do potrzeb oraz możliwości pacjentów.