Laseroterapia

Laseroterapia

Oferowany przez nas zabieg laseroterapii posiada silne właściwości przeciwbólowe, zarówno w stanach ostrych, podostrych jak i przewlekłych. Nasi pacjenci bardzo chwalą sobie jego działanie i polecają go innym osobom, stąd jego popularność. Laseroterapia jest bardzo skuteczna, a przy tym zupełnie bezbolesna, nie ma w tym przypadku żadnych przeciwwskazań wiekowych ani skutków ubocznych. Wykorzystywane lasery, aktywnie zwalczają ból, likwidują stany zapalne, regenerują tkanki i komórki oraz doprowadzają do znacznego usprawnienia przemiany materii. Laseroterapia aktywnie wspomaga leczenie takich przypadłości jak mięśniobóle, nerwobóle, bóle pourazowe, zwichnięcia oraz złamania.

Charakterystyka laseroterapii

W trakcie zabiegu, wiąska lasera biostymulującego wprawia w drgania atomy określonych komórek i tkanek. Promienie lasera przenikają przez tkanki, a następnie ulegają rozproszeniu, odbiciu oraz częściowemu wchłonięciu. Przyczynia się to do zapoczątkowania procesów regeneracyjnych, które przekazywane są głębiej osadzonym komórkom. Laseroterapia doprowadza do wytworzenia się dwóch efektów w ludzkim organizmie: pierwotnych i wtórnych. Efekty pierwotne zachodzą w tkankach bezpośrednio naświetlanych, natomiast wtórne pojawiają się po naświetlaniu i są ostatecznym elementem reakcji zainicjowanych przez naświetlanie.

Działanie

Na efekty wtórne laseroterapii składają się terapie przeciwbólowe, przeciwzapalne i biostymulujące. Wydzielenie się endorfin powoduje leczenie bólu, gdyż te hormony posiadają takie właściwości. Ponadto laseroterapia stymuluje regenerację aksonów po uszkodzeniu nerwów oraz przyspiesza odbieranie bodźców przez błony komórek nerwowych. Laseroterapia posiada również właściwości przeciwzapalne i biostymulujące. Działanie przeciwzapalne pomaga zwalczyć obrzęki, przyspiesza mikrokrążenie oraz stymuluje przepływ krwi przez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Z kolei działanie biostymulujące laseroterapii przekłada się na sprawniejszą odbudowę komórek i naczyń krwionośnych, uczestniczy w rozkładzie białka oraz współuczestniczy w tworzeniu się włókien kolagenowych i komórek nerwowych.

Wskazania dla laseroterapii:

– Zapalenie ścięgien, powięzi, pochewek ścięgnistych, kaletek stawowych;

– Nerwobóle;

– Neuropatia cukrzycowa;

– Trądzik pospolity;

– Poważne procesy chorobowe;

– Bóle kręgosłupa;

– Poważne rany i owrzodzenia;

– Oparzenia, odleżyny;

– Poważne stany zapalne;

– Zrastające się kości;

– Zwyrodnienie stawów;

– Zapalenia okołostawowe;

– W neurologii;

– Po operacjach;

– Do pobudzenia gojenia ubytków tkankowych;

– Problemy zwyrodnieniowe kręgosłupa i kończyn;

– Wszelkie stany pourazowe, takie jak złamania, skręcenia, zwichnięcia;

– Stany zapalne tkanek miękkich;

– Przykurcz Dupuytrena;

– Halluxy;

– Neuralgie;

– Półpasiec;

– Stany zapalne zatok;

– Stany pooperacyjne, po zespoleniach śrubami i gwoździami;

– Zespół Sudecka;

– W procesie regeneracyjnym;

– Zwyrodnienie stawów;

– W gośćcu tkanek miękkich;

– W chorobach dermatologicznych;

– W chorobach laryngologicznych;

– W chorobach oczu;

– W stomatologii.

Przeciwwskazania:

– Ciąża;

– Zaawansowana gruźlica płuc;

– Nowotwór;

– Infekcje lokalne nieswoiste;

– Wysoka gorączka;

– Krwawienia;

– Zaburzenia czucia;

– Krwawienie z przewodu pokarmowego;

– Obecność elektronicznych implantów;

– Padaczka;

– Uczulenie na światło;

– Choroba wieńcowa;

– U niemowląt;

– U dzieci w pobliżu chrząstki wzrostu.

Dawkowanie laseroterapii

W przychodni Remed, dawka promieniowania, czas ekspozycji oraz częstotliwość zabiegów jest ustalana przy profesjonalnej konsultacji medycznej. Pod uwagę są brane wszelkie indywidualne predyspozycje pacjenta w zależności od jego schorzenia, stadium oraz okolicy, która ma być poddana zabiegowi.

Najczęściej cały zabieg trwa od kilku do 20 minut. Laseroterapia może być stosowana codziennie lub co drugi dzień przez 6 – 15 dni. Jeżeli pacjent wyrazi taką chęć i potrzebę, może on powtarzać terapię na tą samą okolicę ciała 2-3 razy w roku.