Masaże w Remed we Wrocławiu

Masaże

Masaż leczniczy kręgosłupa

Masaże lecznicze poleca się w szczególności przy bólach spowodowanych wadami postawy, przeciążeniami, zmianami zwyrodnieniowymi, czy też siedzącym trybem życia. Jest on również niezbędny w nagłych przypadkach na rehabilitację (jak choćby przy rwie kulszowej). Masaż leczniczy polecamy także przy napięciach i usztywnieniach wywołanych przez tak powszechny dzisiaj stres. Jest także niezbędnym narzędziem rehabilitantów przy wszelkiego typu zwichnięciach, złamaniach czy tez skręceniach – zmniejsza obrzęk, ból, poprawia krążenie oraz likwiduje nadmierne napięcie. Masaż leczniczy zalecany jest poza tym dla osób przewlekle leżących, w celu zapobiegania odleżyn i przykurczów oraz poprawy przepływu krwi.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest specjalistyczną formą masażu, zadaniem którego jest szybkie udrożnienie zalegającego płynu limfatycznego, co jest niezbędne w usuwaniu obrzęków i wysięków pochodzenia limfatycznego. Drenaż limfatyczny obejmuje jedynie sfery tkanki skóry i bezpośrednio przylegającej podskórnej. Jest skuteczny zarówno dla kończyn górnych, jak i dolnych. Stosuje się go przykładowo przy obrzękach nabytych, wrodzonych, wyciętych węzłach pachowych czy amputacji piersi.

Głównym zadaniem osoby odpowiedzialnej za masaż jest wspomaganie odpływu limfy do sąsiednich tkanek. Po udanym zakończeniu zabiegu należy koniecznie zaaplikować bandaże kompresyjne lub specjalistyczne rajstopy uciskowe. W przeciwnym wypadku, obrzęk może bardzo szybko powrócić. Nie należy zapominać o codziennej dawce ruchu, która w połączeniu z zastosowanym masażem da największą skuteczność w odprowadzaniu limfy.

Masaż leczniczy twarzy

Jest to specjalny rodzaj masażu, przeznaczony dla pacjentów po porażeniu nerwowemu twarzy po udarze, bądź po zabiegu operacyjnym. Masaż leczniczy twarzy ma działanie stymulujące oraz poprawia napięcie mięśniowe, przez co stosowany jest także w celu łagodzenia blizn.

Masaże dla kobiet w ciąży

Specjalnie przygotowane dla kobiet w ciąży, w pełni bezpieczne zabiegi, które mają za zadanie zwalczać ból, redukować stres, relaksować, udrażniać przepływ krwi oraz zmniejszać napięcie mięśni.

Każda terapia masażowa rozpatrywana jest indywidualnie i przygotowywana specjalnie pod kątem danej osoby. Uwzględnia się tutaj poszczególne bóle i schorzenia, jakie występują w trakcie ciąży (np. przeciążone mięśnie czy bóle kręgosłupa).

Masaż relaksacyjny

Jeden z najbardziej powszechnych i uniwersalnych zarazem masaży. Działa wielopłaszczyznowo – oddziałuje bezpośrednio zarówno na sferę fizyczną, jak i psychiczną. Redukuje stres oraz napięcia mięśniowe, dzięki czemu wykorzystywany jest w leczeniu i profilaktyce wielu chorób. Jego zasięg jest bardzo szeroki – pokrywa m.in. skórę, ścięgna, tkankę tłuszczową, układ limfatyczny i krwionośny.

Masaż sportowy

Jest to specjalistyczna forma masażu, która już od kilku lat jest powszechnie wykorzystywana w regeneracji i rehabilitacji sportowców. Stosowany zarówno na całe ciało, jak i na jego poszczególne partie (w zależności od potrzeby). Sportowcy ulegają na co dzień bardzo specyficznym przeciążeniom, które z czasem mogą przybierać formę zwyrodnień. W celach prewencyjnych zaleca się rozluźnianie przykurczonych mięśni, by w porę ustrzec się przed przetrenowaniem. Jeżeli kontuzja już wystąpiła, masaż sportowy wskazany jest tym bardziej. W niegroźnych przypadkach pomoże całkiem wyleczyć pacjenta, a w przypadku poważnej kontuzji będzie niezbędnym uzupełnieniem zabiegów operacyjnych.

Masaż kosmetyczny

Masaż kosmetyczny jest dedykowany tym osobom, które potrzebują pobudzenia skóry i mięśni, żeby podkreślić walory estetyczne i funkcjonalne jednocześnie. Efekty widoczne są bezpośrednio po zakończonym zabiegu. Skóra wydaje się bardziej smukła i przede wszystkim zdrowa. Różnica jest znaczna. Masaż kosmetyczny jest też także dobrym uzupełnieniem redukcji tkanki tłuszczowej i pozbycia się cellulitu.